رفتن به نوشته‌ها

رشد فردی

به عقیده من صرف نظر از اینکه انسان در چه خانواده و محیطی بدنیا میاد و اینکه جنبه هایی از شخصیت ، توانایی و امکاناتی که داره و در حیطه اختیاراتش نیست، هر انسان بالغی بهتره از یک جایی به بعد مسئولیت زندگی خودش رو بعهده بگیره و برای رشد فردی خودش اقدام کنه.

خصوصا در عصری که ما زندگی می کنیم،  بعلت داشتن انواع  تکنولوژی،  منابع  و کتاب­هایی که در اختیارمان هست، از یک جایی به بعد باید همه بهانه ها رو کنار بذاریم و یکبار برای همیشه از انداختن تقصیرات به گردن زمین و زمان دست برداریم و خودمون  برای اون چیزی که می خوایم اقدام کنیم.

برای اینکار باید تمرکزمون رو از هر چیز دیگری برداریم و روی خودمون ماطوف بکنیم. و در ابتدا سعی کنیم با دقت بر روی رفتارها، هنجارها، اهداف، آرزوها، استعداد وهمچنین تمام ضعف هایی که داریم، خودمون رو بشناسیم. و در مرحله بعد سعی کنیم با خوندن کتاب های مرتبط ، و استفاده از منابعی که در اختیارمون هست و حتی کمک گرفتن از متخصصین ،سعی کنیم در مسیری قرار بگیریم که بطور مداوم نسبت به قبل بهتر بشیم و نقاط ضعفمون رو برطرف کنیم ودر نهایت به حال خوبی دست پیدا کنیم که حاصل تلاش و کمک های خودمون بوده.

فکر می­کنم حدود  چهارده سال پیش اینکار رو با نوشتن خصوصیات خودم در دو قسمت خوب و بد شروع کردم ، قصد داشتم  خودم رو بیشتر بشناسم و سعی کنم لیست گزینه های بد (ویژگی هایی که خودم نمی پسندیدم و قبل از اون فکر می کردم ناخودآگاه هست) رو تغییر بدم و یا اینکه بپذیرم.

تا زمان مشخصی واقعا پیشرفت رضایت بخشی داشتم  ولی اعتراف می­کنم در بعضی مواقع هم  اشتباه های بزرگی داشتم  که شاید مسیرم رو طولانی تر کرد اما بنظرم طبیعی هست و در واقع ماهیت آزمون و خطا،  بیش از این نیست. اما بهترین اتفاقی که می تونه برای آدم  بیفته اینه که در کارهامون تداوم داشته باشیم وهیچوقت دست از تلاش برنداریم.

من همچنان این مسیر رو ادامه میدم و با کمک گرفتن از متخصصین در این زمینه ( مشاور روانشناس) و همچنین کتاب های مورد نیاز( که اونها را در بخش کتاب پیج معرفی میکنم) ، و سعی می کنم بیشتر خطاها را فاکتور گرفته وحرفه ای تر در راه درست قدم بردارم.

و اما از اونجا که این اتاق محبوب ترین اتاق ذهن من هست، که تمام اتفاق های جذاب زندگی من در اون میفته، تصمیم دارم صفحه ای از اون رو به “رشد شخصی” اختصاص بدم و با نوشتن هر چیزی که یاد گرفتم و یا اینکه نگاه و ذهنم رو به خودش جذب کرد،هیجان ها، دغدغه ها و احساسات خوبم رو انتقال بدم و در واقع قدم هام رو ثبت کنم.

و همچنین بهتر از همه آنها، به گفته ارسطو” آنچه ابراز شود اثرش در شخص عمیق تر می گردد”.

منتشر شده در رشد فردی

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *